Kalendarium 2013

2013 rok

Styczeń:

3, 4 stycznia, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
4 stycznia, Izbica Kujawska, Udział w spotkaniu opłatkowym członków Solidarności Rolniczej oraz członków i sympatyków PiS powiatu włocławskiego ziemskiego (wystąpienie),
6 stycznia, Golub-Dobrzyń, Udział w spotkaniu opłatkowo-noworocznym członków i sympatyków PiS powiatu golubsko-dobrzyńskiego,
7 stycznia, Toruń, Dyżur Poselski,
8 stycznia, Grudziądz, Dyżur Poselski,
8 stycznia, Grudziądz, Spotkanie z członkami klubu radnych PiS Rady Miasta Grudziądza,
9 stycznia, Warszawa, Udział w konferencji związanej z rozpoczęciem funkcjonowania ustawy o produkcji wyrobów spirytusowych (ochrona znaku "Polska Wódka") (wystąpienie),
9 stycznia, Warszawa, Udział w posiedzeniu Zespołu Ekonomistów przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi poświęconemu wyborowi systemu płatności bezpośrednich po 2013 r. (SAPS – SPS) (wystąpienie),
10 stycznia, Świecie, Udział we Mszy za Ojczyznę oraz spotkanie z mieszkańcami powiatu świeckiego,
11 stycznia, Chełmża, Udział w konferencji podsumowującej projekt "Bocień – oblicza nazistowskiego okrucieństwa" (wystąpienie),
11 stycznia, Chełmno, Spotkanie ze środowiskiem kupców chełmińskich oraz działaczami NSZZ "Solidarność" Podregionu Chełmno,
12 stycznia, Toruń, Udział w spotkaniu noworocznym Prawa i Sprawiedliwości województwa kujawsko-pomorskiego (wystąpienie),
12 stycznia, Nowa Wieś k. Lipna, Udział w noworocznym spotkaniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Ziemi Dobrzyńskiej (wystąpienie),
14 stycznia, Toruń, Dyżur Poselski,
14 stycznia, Chełmża, Udział w spotkaniu opłatkowym członków i sympatyków PiS powiatu toruńskiego ziemskiego,
16 stycznia, Warszawa, Udział w spotkaniu noworocznym laureatów ogólnopolskich konkursów organizowanych przez Agrobiznes Klub oraz czasopismo "Agro" (wystąpienie),
16 stycznia, Warszawa, Udział, na zaproszenie ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w spotkaniu noworocznym Radców Rolnych Ambasad, szefów instytucji rządowych i organizacji rolniczych,
17 stycznia, Grudziądz, Konferencja prasowa z udziałem mediów lokalnych i regionalnych, przeprowadzona wspólnie z członkami klubu radnych PiS Rady Miasta Grudziądza (Sławomirem Szymańskim i Krzysztofem Kosińskim) oraz radnym wojewódzkim PiS Wiesławem Żurawskim,
18 stycznia, Toruń, Złożenie wieńca w rocznicę powrótu Torunia do macierzy, pod pomnikiem Stefana Łaszewskiego, pierwszego Wojewody Pomorskiego,
18 stycznia, Brodnica, Złożenie wieńca pod pomnikiem Wdzięczności w rocznicę powrotu Brodnicy do macierzy oraz udział w okolicznościowych uroczystościach (wystąpienie),
19 stycznia, Lubicz, Udział w spotkaniu noworocznym klubu seniora "Dolina Drwęcy" (wystąpienie),
20 stycznia, Dulsk gm. Radomin, Udział w odsłonięciu tablicy upamiętniającej 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego na Ziemi Dobrzyńskiej (wystąpienie). Uroczystą Mszy Św. w intencji Ojczyzny odprawił JE Ks. Bp Piotr Libera – Ordynariusz Diecezji Płockiej,
22 stycznia, Bydgoszcz, Spotkanie z Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych (wystąpienie).
22 stycznia, Toruń, Udział w posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego (wystąpienie),
23, 24, 25 stycznia, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
29 stycznia, Golub-Dobrzyń, Udział w uroczystościach upamiętniających 150.
 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego (wystąpienie),
30 stycznia, Ugoszcz gm. Brzuze, Udział w Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej (wystąpienie),
31 stycznia, Toruń, Udział w nagraniu programu w TV TRWAM,
31 stycznia, Toruń, Spotkanie z Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych (wystąpienie),
                                  
Luty:
 
1 luty, Toruń, Udział w uroczystościach upamiętnienie 68. rocznicy wyzwolenia Torunia,
1 luty, Ciechocinek, Udział w Ogólnopolskim spotkaniu Prezesów Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych (wystąpienie),
2 luty, Ciechocinek, Udział w spotkaniu z laureatami konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” (wystąpienie),
2 luty, Bydgoszcz, Udział w audycji Radia PiK,
4 luty, Rypin, Udział w uroczystościach upamiętnienia 150. rocznicy wyzwolenia Rypina w czasie Powstania Styczniowego (wystąpienie),
4 luty, Brzozie pow. Brodnica, Udział w spotkaniu z mieszkańcami gminy (wystąpienie),
5 luty, Warszawa, Udział w debacie rolnej organizowanej w Sejmie przez Prawo i Sprawiedliwość (referat),
6, 7, 8 luty, Posiedzenie Sejmu,
6 luty, Warszawa, Wywiad dla Radia PiK,
7 luty, Poznań, Udział w rozpoczęciu 63. Sesji Instytutu Ochrony Roślin (wystąpienie),
11 luty, Brzozowo gm. Kijewo Królewskie, Spotkanie z mieszkańcami gminy i powiatu chełmińskiego (wystąpienie),
12 luty, Starorypin, Udział w spotkaniu „ostatkowym” członków i sympatyków Dobrzyńskiego Towarzystwa Naukowego (wystąpienie),
15 luty, Warszawa, Udział w Gali 19. Edycji Konkursu "Rolnik-Farmer Roku" (wystąpienie),
16 luty, Kruszwica, Udział we mszy św. za duszę śp. Antoniego Kusia – działacza 'Solidarności" RI,
16 luty, Kruszwica, Udział w konferencji poświęconej przyszlości rolnictwa w Polsce i UE (wykład),
16 luty, Lubicz, Udział w inauguracji dyskusyjnego klubu "Pro Publico Bono" przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Lubiczu Górnym (wykład o Żołnierzach Wyklętych),
17 luty, Rulewo, Udział w "Rulewskich Potyczkach Kulinarnych", imprezie promującej kulinarne produkty regionalne,
17 luty, Toruń, Spotkanie ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich – koło przy parafii św. Józefa (wykład poświęcony o aktualnych problemach w Polsce i Europie),
18 luty, Toruń, Dyżur Poselski,
18 luty, Lipno, Dyżur Poselski, spotkanie z ks. prał. Henrykiem Ambroziakiem proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP, spotkanie z Panią Burmistrz Dorotą Łańcucką,
19, 20, 21, 22 luty, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
20 luty, Warszawa, Spotkanie z Ambasadorem USA w Polsce Stephen Mullem,
22 luty, Warszawa, Spotkanie z dziećmi zwiedzającymi Sejm, Muzeum Powstania Warszawskiego i Stare Miasto,
24 luty, Toruń, Udział w audycji TV TRWAM,
25 luty, Bydgoszcz, Udział 'Wsparcie dla Regionu" zorganizowanej przez NSZZ "Solidarność" i Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan,
26 luty, Toruń, Dyżur Poselski,
28 luty, Ryczywół, Podolin (pow. Szamotuły), Spotkania z rolnikami wielkopolskimi,
 
Marzec:

1 marca, Łasin, Udział w podsumowaniu konkursu dla uczniów Gimnazjum poświęconemu Powstaniu Styczniowemu. Przeprowadzenie lekcji wychowania patriotycznego,
1 marca, Toruń, Udział w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w parafii pw. św. Antoniego na os. Wrzosy w Toruniu (wystąpienie),
2 marca, Bydgoszcz, Udział w audycji Radia PiK,
3 marca, Grudziądz, Udział w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych połączonego z odsłonięciem tablicy w kościele pw. Niepokalnego Serca NMP,
4 marca, Książki (pow. Wąbrzeźno), Spotkanie z mieszkańcami gminy,
6, 7, 8 marca, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
6 marca, Warszawa, Udział w międzynarodowej konferencji nt. przyszłości gazu płynnego w Polsce organizowanej przez Polską Organizację Gazu Płynnego (wystąpienie),
10 marca, Toruń, Wywiad dla Radia Maryja,
11 marca, Lubiewo (pow. Świecie), Spotkanie z rolnikami z gminy,
11 marca, Bydgoszcz, Udział w programie "Polityka dla Ludzi" w TVP Bydgoszcz,
12 marca, Kolno g. Chełmno, Spotkanie z mieszkańcami gminy,
12 marca, Unisław, Spotkanie z mieszkańcami gminy,
14 marca, Bydgoszcz, Wizyta w archiwum IPN KŚZpNP,
14 marca, Bydgoszcz, Udział w programie TVP Bydgoszcz "Samorządni" poświęconemu rocznicy tzw. Wydarzeń Bydgoskich z 1981 roku,
15 marca, Poznań, Udział w Ogólnopolskim Wielkanocnym Spotkaniu Rzeźników i Wędliniarzy (wystąpienie),
16 marca, Przysiek, Udział w XXI Forum Pszczelarzy (wystąpienie),
16 marca, Toruń, Udział w Targach Turystycznych "Wypoczynek 2013" i "Toruńskim Festiwalu Smaku",
16 marca, Lubicz Górny Udział w kolejnym spotkaniu klubu dyskusyjnego "Pro Publico Bono" poświęconemu historii komunizmu, połączonego z prezentacją filmu "Transformacja"cz. I (moderacja + wystąpienie),
17 marca, Przysiek, Udział w Walnym Zgromadzeniu Polskiego Związku Wędkarskiego (wystąpienie),
18 marca, Toruń, Udział w posiedzeniu Komisji Edukacji i Nauki Sejmiku Wojwództwa Kujawsko-Pomorskiego (wystąpienie),
18 marca, Toruń, Dyżur Poselski,
19 marca, Grudziądz, Konferencja prasowa,
19 marca, Grudziądz, Dyżur Poselski,
20, 21, 22 marca, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
20 marca, Przysiek, Udział w Walnym Zgromadzeniu Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej (wystąpienie),
20 marca, Lipno, Spotkanie z Konserwatorem Zabytków (delegatura w Włocławku) poświęcone uzgodnieniom miejsca upamiętnienia ofiar Tragedii Smoleńskiej w kościele pw. WNMP w Lipnie,
20 marca, Warszawa, Spotkanie Wielkanocne Klubu Parlamentarnego PiS,
23 marca, Rybno k. Nowego Miasta Lubawskiego, Rekolekcje wielkopostne dla rolników organizowane przez Duszpasterstwo Rolników i Radio Maryja z udziałem JE bp Edwarda Frankowskiego. Debata o sytuacji w rolnictwie (wystąpienie),
23 marca, Radziejów, Spotkanie członków i sympatyków PiS oraz mieszkańców Powiatu Radziejowskiego z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim,
25 marca, Toruń, Udział w sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
25 marca, Toruń, Dyżur Poselski,
26 marca, Łysomice, Udział w konferencji międzynarodowej "Wpływ zmian we Wspólnej Polityce Rolnej 2014-20 na funkcjonowanie przedsiębiorstw rolnych" organizowanej przez wiązek Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych w Bydgoszczy oraz European Landowner's Organization (wystąpienie),
26 marca, Bydgoszcz, Udział w audycji Radia PiK "Rozmowa dnia",
 
Kwiecień:
 
3,4,5 kwietnia, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
3 kwietnia, Warszawa, Udział w programie TVR,
6 kwietnia, Świecie, Udział w Marszu w obronie TV TRWAM i wolności mediów (wystąpienie),
6 kwietnia, Bydgoszcz, Udział w audycji Radia PiK "Gorąca godzina",
7 kwietnia, Lubicz, Udział we mszy w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej zorganizowanej z inicjatywy Koła PiS,
7 kwietnia, Toruń, Udział w odsłonięciu Epitafium Smoleńskiego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu,
7 kwietnia, Toruń, Wywiad dla Radia Maryja,
10 kwietnia, Warszawa, Udział w obchodach 3. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej,
12 kwietnia, Toruń, Wywiad dla Radia PiK,
12 kwietnia, Chełchy (gm. Ełk), Udział w uroczystościach odsłonięcia tablicy poświęconej ofiarom Katastrofy Smoleńskiej w Zespole Szkół Samorządowych im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (wystąpienie),
13 kwietnia, Lubicz, Wykład dla uczestników klubu dyskusyjnego "Pro publico bono" poświęcony Katastrofie Smoleńskiej (wystąpienie),
14 kwietnia, Lipno, Udział we mszy św. w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej połączony ze złożeniem kwiatów (wystąpienie)
15 kwietnia, Toruń, Dyżur Poselski,
16 kwietnia, Warszawa, Udział w obchodach Dnia Niepodległości Izraela,
17, 18, 19 kwietnia, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
18 kwietnia, Kraków, Udział w uroczystościach 3. rocznicy pogrzebu Pary Prezydenckiej,
19 kwietnia, Warszawa, Udział w rozpoczęciu 2. Targów Produktów Regionalnych (wystąpienie)
20 kwietnia, Bydgoszcz, Udział w V Forum Rolników Pomorza i Kujaw (wystąpienie),
22 kwietnia, Grudziądz, Udział w uroczystości wręczenia nagrody im. ks. prof. Janusza Pasierba aktorce Annie Dymnej,
22 kwietnia, Grudziądz, Dyżur Poselski,
22 kwietnia, Bydgoszcz, Udział w programie TVP Bydgoszcz "Polityka dla ludzi",
23 kwietnia, Wlocławek, Udział w uroczystościach 90. lecia Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani,
24 kwietnia, Toruń, Udział w regionalnej konferencji "Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+" (wystąpienie),
24 kwietnia, Toruń, Dyżur Poselski,
25 kwietnia, Nadleśnictwo Dobrzejewice, Udział w regionalnych obchodach Święta Lasu (msza św., sadzenie lasu, wystąpienie),
25 kwietnia, Toruń, Udział w programie TV TRWAM,
29 kwietnia, Toruń, Dyżur Poselski,
 
Maj:
 
1, 2 maja, Chrzypsko Wielkie (wielkopolska), Udział w inauguracji Międzynarodowych Targów Tulipanów (otwarcie i wystąpienie),
3 maja, Lipno, Udział w uroczystościach 222. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja (złożenie kwiatów, wystąpienie),
4 maja, Bydgoszcz, Udział w audycji Radia PiK "Gorąca godzina",
5 maja, Toruń, Wywiad dla Radia Maryja,
6 maja, Toruń, Dyżur Poselski,
6 maja, Toruń, Udział w audycji Radia PiK,
7 maja, Toruń, Udział w toruńskim Święcie Strażaka (wystąpienie),
8, 9, 10 maja, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
8 maja, Warszawa, Wywiad dla TV Rolniczej (TVR),
11 maja, Wąbrzęźno, Udział w Marszu w obronie TV TRWAM (wystąpenie)
11 maja, Rojewo gm. Rogowo k. Rypina, Udział w dorocznym spotkaniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Ziemi Dobrzyńskiej,
11 maja, Lubicz, Udział w spotkaniu klubu "Pro Publico Bono" połączonym z wykładem prof. Wojciech Polaka (wystąpienie),
12 maja, Toruń, Udział w programie "Wies to też Polska" w TV TRWAM,
14 maja, Katowice, Udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym – panel dyskusyjny poświęcony przyszłości polskich obszarów wiejskich (wystąpienie),
15 maja, Łasin, Udział w diecezjalnym święcie ku czci św. Izydora – patrona rolników,
18 maja, Kruszwica, Udział w Wojewódzkim Święcie Strażaka (wystąpienie),
19 maja, Skąpe, Udział w uroczystościach 140. lecia Ochtniczej Straży Pożarnej Skąpe (wystąpienie),
20 maja, Bydgoszcz, Udział w programie "Polityka dla ludzi" w TVP Bydgoszcz,
20 maja, Toruń, Wywiad dla Agencji Informacyjnej Radia Maryja,
20 maja, Toruń, Dyżur Poselski,
22, 23, 24 maja, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
22 maja, Karczew/Całowanie, Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Producentów Warzyw pod Osłonami (wystąpienie),
23 maja, Warszawa, Udział w spotkaniu Parlamentarnej Grupy Polsko-Ukraińskiej poświęconumu upamiętnieniu "Rzezi Wołyńskiej",
23 maja, Warszawa, Udział w spotkaniu organizowanym przez Senat RP z parlamentarzystami egipskimi,
23 maja, Warszawa, Udział w spotkaniu z Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej Xu Jianem,
25 maja, Lipno, Udział w Festiwalu "Pola i inni" poświęconemu m.in. promocji kulturalnej Lipna,
26 maja, Toruń, Udział w Zjeździe Okręgowym PiS,
26 maja, Lubicz/Młyniec, Udział w w wizytacji kanonicznej parafii Lubicz Górny przez bpa pomocnieczego Diececzji Włocławskiej JE Stanisława Gębickiego,
27 maja, Toruń, Udział w debacie pt. "Rola Oddziałów Terenowych TVP S.A. w rozwoju społeczeństwa informacyjnego",
27 maja, Grudziądz, Udział w konferencji prasowej organizowanej przez klubu radnych PiS/RdG Rady Miasta Grudziądza,
27 maja, Grudziądz, Dyżur Poselski,
28 maja, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
 
Czerwiec:
 
1 czerwca, Aleksandrów Kujawski, Udział w uroczystościach 20. rocznicy odnowienia Cmenatarza Żołnierzy Ukraińskich (Mogiła Kozacka) (wystąpienie),
3 czerwca, Warszawa, Przyjęcie w Sejmie delegacji nuakowców i rolników z Taxasu,
3 czerwca, Warszawa, Udział w gali konkursu "Teraz Polska",
4 czerwca, Toruń, Udział w otwarciu wystawy dokumentów związanych ze Stanem Wojennym "List ze Strzeblinka",
5 czerwca, Toruń, Dyżur Poselski,
7 czerwca, Ciechocinek, Udział w konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Farmer Roku połączonej ze spotkaniem z laureatami kolejnych edycji konkursy "Rolnik Farmer Roku",
7 czerwca, Toruń, Udział w uroczystej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji 15. lecia powstania województwa,
8 czerwca, Golub-Dobrzyń, Udział w uroczystościach 20. rocznicy powstania Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona (wystąpienie),
8 czerwca, Krobia, Udział w festynie "Z Krobii do Rio" połączonym z wykładem nt. historii Ziemi Dobrzyńskiej i miejscowości Krobia,
10 czerwca, Suchedniów, Udział w konferencji zorganizowanej przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej poświęconej przyszłości rolnictwa w Europie i na świecie (wystapienie),
11 czerwca, Warszawa – Pałac Prezydencki, Udział w podsumowaniu edycji konkursu "Agroliga",
12, 13, 14 czerwca, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
12 czerwca, Warszawa, Udział w konferencji z okazji 10. lecia Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych,
15 czerwca, Kociewie, Kaszuby, Udział w wyjeździe mieszkańców gminy Lubicz do Pelplina i Szymbarka,
16 czerwca, Elbląg, Udział w wyjazdowym posiedzeniu kp PiS,
18 czerwca, Toruń, Dyżur Poselski,
19, 20, 21 czerwca, Warszawa, Podziedzenie Sejmu,
19 czerwca, Radzików k. Błonia, Udział w konferencji z okazji 15. lecia Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych (wystąpienie),
20 czerwca, Warszawa, Spotkanie z Ambasadorem Egiptu w Polsce Redą Abdelrahmanem Bebarsem,
21 czerwca, Rypin, Udział w uroczystej sesji Rady Miasta z okazji Dnia Rypina (wystąpienie),
24 czerwca, Toruń, Udział w sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
24 czerwca, Toruń, Udział w audycji Radia PiK "W samo południe",
24 czerwca, Toruń, Dyżur Poselski,
24 czerwca, Grudziądz, Dyżur Poselski,
24 czerwca, Grudziądz, Spotkanie z przedstawicielami Ruchu dla Grudziądza,
25 czerwca, Toruń, Udział w uroczystości wręczenia nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
26 czerwca, Głubczyce k. Opola, Udział w uroczystości 15. lecia Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego i Rolniczego w Polsce (wystąpienie),
27 czerwca, Kietrz k. Opola, Spotkanie z komitetem strajkowym rolników dotyczące zagrożeń związanych w wykupem ziemi rolniczej przez obcokrajowców (wystąpienie),
28, 29, 30 czerwca, Katowice, IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości,
 
Lipiec:
 
1 lipca, Warszawa Udział w spotkaniu z Komisarzem ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi UE Dacianem Cioloşem (wystąpienie),
2 lipca, Toruń, Udział w VI Zjeździe Sołtysów Powiatu Toruńskiego (wystąpienie),
5, 6 lipca, Kraków, Udział w Festiwalu Kultury Żydowskiej (spotkanie z członkami Knesetu, Ambasadorem Izraela Zvi Rav-Nerem i Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichem)
7 lipca, Struże k. Nowego Sącza, Udział w Ogólnopolskim Spotkaniu Pszczelarzy (wystąpienie),
8 lipca, Lipno, Udział w spotkaniu dotyczącym strategii i rozwoju miasta Lipna (wystąpienie),
9 lipca, Toruń, Dyżur Poselski,
10, 11, 12 lipca, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
11 lipca, Radzików k. Błonia, Udział w spotkaniu podsumowującym pobyt w Polsce grupy rolników ze stanu Texas w USA (wystąpienie),
14 lipca, Częstochowa, Udział w 21. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę,
15 lipca, Toruń, Dyżur Poselski,
19 lipca, Janowo k. Kikoła, Spotkanie z rolnikami gminy Kikół (wystąpienie),
20 lipca, Bydgoszcz, Udział w audycji "Gorąca godzina" w Radiu PiK,
23, 24, 25, 26 lipca, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
26 lipca, Trutowo, Spotkanie z artystami plastykami biorącymi udział w międzynarodowym plenerze malarskim na Ziemi Dobrzyńskiej (wystąpienie),
27 lipca, Golub-Dobrzyń, Spotkanie z komitetem organizacyjnym budowy pomnika upamiętniającego ofiary Katastrofy Smoleńskiej w Golubiu-Dobrzyniu (wystąpienie),
27 lipca, Kruszyn k. Włocławka, Udział w spotkaniu z rolnikami Powiatu Włocławskiego (wystąpienie),
28 lipca, Młyniec II, Udział w odpuście ku czci św. Ignacego Loyoli,
28 lipca, Młyniec II, Udział w festynie organizowanym przez Radę Sołecką (wystąpienie),
 
Sierpień:
 
31 lipca – 1 sierpnia, Republika Mołdovy, Udział w wyjeździe studyjno-wizytacyjnym Krajowej Spółki Cukrowej dot. inwestycji KSC w cukrownictwie Mołdovy,
2 sierpnia, Toruń, Udział w konsultacjach społecznych dotyczących rpzebiegu trasy S-10 zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski (wystąpienie),
3 sierpnia, Trutowo, Udział w zamknięciu międzynarodowego pleneru malarskiego i wystawie poplenerowej (wystąpienie),
4 sierpnia, Toruń, Udział w audycji Radia Maryja,
4 sierpnia, Toruń, Wywiad dla Agencji Informacyjnej Radia Maryja,
5 sierpnia, Toruń, Wywiad dla Radia PiK,
5 sierpnia, Toruń, Dyzur Poselski,
15 sierpnia, Rypin, Udział w uroczystościach Święta Wojska Polskiego (wystąpienie okolicznościowe),
15 sierpnia, Strzygi, Udział w uroczystościach upamiętnienia poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. (wystąpienie okolicznościowe),
17 sierpnia, Ciechocinek, Udział w spotkaniu dożynkowym organizowanym w Dworku Prezydenta RP połączonym z mszą św. (wystąpienia),
18 sierpnia, Koneck, Udział w dożynkach parafialno-gminnych (występienie),
18 sierpnia, Włocławek, Udział w uroczystościach na cmentarzu Obrońców Wisły 1920 z udziałem ks. bp Wiesława Meringa Biskupa Włocławskiego,
25 sierpnia, Gruta, Udział w dożynkach gminnych (wystąpienie),
26 sierpnia, Boleszyn, Udział w dożynkach diecezjalnych Diecezji Toruńskiej (wystąpienie),
26 sierpnia, Lubicz, Udział w odpuście ku czuci Matki Boskiej Częstochowskiej oraz dozynkach parfialnych (wystąpienie),
27, 28, 29, 30 sierpnia, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
27 sierpnia, Warszawa, Udział w konferencji poświęconej śp. Henrykowi Bąkowi – działaczowi chłopskiemu, wicemarszałkowi Sejmu,
30 sierpnia, Powiat Dębica, Spotkanie z rolnikami Powiatu Dębica (wystąpienie),
31 sierpnia, Sędziszów, Udział w debacie rolnej zorganizowanej przez P. Zdzisława Pupę – kandydata PiS w wyborach uzupełniających do Senatu (wystąpienie),
 
Wrzesień:
 
2 września, Toruń, Dyżur Poselski,
2 września, Toruń, Udział w uroczystości złożenia kwiatów pod tablica pamiątkową w TOWIMORZE w 33. rocznicę Wydarzeń Sierpniowych,
7 września, Toruń, Udział w Festynie Rodzinnym organizowanym przez Radio Maryja i Wyższą Szkołę Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu,
7 września, Bydgoszcz, Udział w audycji Radia PiK "Gorąca godzina",
8 września, Rypin, Udział w Dożynkach Wojewódzkich Województwa Kujawsko-Pomorskiego (wystąpienie),
8 września, Toruń, Wywiad dla Radia Maryja,
9 września, Toruń, Udział w audycji Radia PiK "W samo południe",
9 września, Grudziądz, Udział w konferencji prasowej radnych Rady Miasta Grudziądza PiS i RdG,
9 września, Grudziądz, Dyżur Poselski,
9 września, Grudziądz, Spotkanie ze członkami Stowarzyszenia Ruch dla Grudziądza,
11, 12, 13 września, Posiedzenie Sejmu,
13 września, Warszawa, Posiedzenie KP PiS połączone z nawiedzenim grobu Bł. ks. J. Popiełuszki,
14 – 21 września, Udział w Pielgrzymce Diecezji Włocławskiej w "Roku Wiary" do Włoch,
22 września, Golub-Dobrzyń, Udział w uroczystości upamiętnienia Tragedii Smoleńskiej 2010 i odsłonięcia tablicy pamiątkowej (wystąpienie),
23 września, Poznań, Udział w otwarciu Międzynarodowych Targów Poznańkich "Polagra Food",
25, 26, 27, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
28 września, Choceń, Udział w spotkaniu wspomnieniowym dotyczącym Stanu Wojennego. W spotkaniu uczestniczyli osoby związane z NSZZ "Solidarność" oraz członkowie PiS (wystąpienie),
29 września, Toruń, Udział w audycji Radia Maryja poświęconej sprawom wsi,
29 września, Lubicz Górny, Udział w koncercie Andrzeja Kołakowskiego zorganizowanego w ramach działalności Klubu Dyskusyjnego "Pro Publico Bono",
30 września, Toruń, Udział w inauguracji roku akademickiego WSB w Toruniu,
30 września, Toruń, Dyżur Poselski,
30 września, Krobia, Spotkanie członków PiS powiatu toruńskiego ziemskiego,
 
Październik:
 
1 października, Bydgoszcz, Udział w inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
2 października, Toruń, Udział w debacie dotyczącej Powstania Warszawskiego zorganizowanej przez Kolegium Jagiellońskie (wystąpienie),
3 października, Turzyn k. Kcyni, Udział w seminarium poświęconemu przyszłości produkcji krajowego białka roślinnego (wystąpienie),
6 października, Gorczenica (gm. Brodnica), Udział w XIII. Biesiadzie Kulturalnej Seniorów (wystąpienie),
7 października, Toruń, Dyżur poselski,
7 października, Bydgoszcz, Udział w audycji TVP Bydgoszcz "Polityka dla ludzi",
9, 10, 11 października, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
12 października, Grudziądz, Udział w wyjeździe mieszkańców gminy Lubicz połączonym ze zwiedzaniem twierdzy Grudziądz i Zamku w Malborku (wystąpienie),
13 października, Toruń, Wywiad dla Radia Maryja,
14 października, Toruń, Dyżur Poselski,
14 października, Wielgie, Spotkanie z mieszkańcami gminy Wielgie,
14 październia, Lipno, Udział w posiedzeniu władz powiatowych i miejskich PiS,
15 października, Włocławek, Udział w uroczystościach Dnia Edukacji Narodowej (wystąpienie),
16 października, Toruń, Udział w uroczystościach Dnia Edukacji Narodowej (wystąpienie),
18 października, Włocławek, Udział w uroczstościach 29. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. J. Popiełuszki,
19 października. Bydgoszcz, Udział w audycji Radia PiK "Gorąca godzina",
21 października, Toruń, Udział w sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
21 października, Toruń, Dyżur Poselski,
23, 24, 25 października, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
25 października, Toruń, Udział w konferencji z okazji Dnia Reformacji organizowanej przez parafię ewangelicko-augsburską w Toruniu,
28 października, Toruń, Dyżur Poselski,
28 października, Kruszwica, Udział w manifestacji plantatorów i pracowników Krajowej Spółki Cukrowej (wystąpienie),
29 października, Grudziądz, Dyżur Poselski, 29 października, Grudziądz, Udział w comiesięcznej mszy za Ojczyznę (wystąpienie),
30 października, Toruń, Dyżur Poselski,
30 października, Toruń, Udział w spotkaniu Klubu Dyskusyjnego „Pro Publico Bono” którego gośćmi byli Grzegorz Braun, Gabriel Maciejewski (wystąpienie),
 
Listopad:

6, 7, 8 listopada, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
6 listopada, Warszawa, Udział w otwarciu 22. Targów Mleczarskich „Mlek-Expo”,
8 listopada, Krobia k. Torunia, Spotkanie z przedstawicielami rolników i organizacji pracujących na rzecz rolnictwa (wystąpienie),
9 listopada, Bydgoszcz, Udział w nagraniu programu telewizyjnego „Polityka dla ludzi”,  
10 listopada, Ciechocinek, Udział w nabożeństwie prawosławnym oraz odsłonięciu tablicy poświęconej abp Mironowi Chodakowskiemu i pozostałym poległym w Katastrofie Smoleńskiej,
10 listopada, Lipno, Udział we mszy św. celebrowanej przez ks. bpa Wiesława Alojzego Meringa – Ordynariusza Diecezji Włocławskiej i odsłonięciu tablicy poświęconej śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i pozostałym ofiarom katastrofy Smoleńskiej (wystąpienie),
11 listopada, Lipno, Udział we mszy św. za Ojczyznę i uroczystościach miejsko-powiatowych Święta Niepodległości (wystąpienie),
12 listopada, Chełmża, Spotkanie z członkami i sympatykami PiS,
14 listopada, Warszawa, Udział w konferencji organizowanej przez Krajową Radę Izb Rolniczych poświęconej gospodarstwom rodzinnych w Polsce (wystąpienie),
15 listopada, Przysiek k. Torunia, Udział w konferencji "Organizacja produkcji trzody chlewnej a wyniki ekonomiczne" (wystąpienie),
16 listopada, Stargard Szczeciński, Konferencja prasowa dla lokalnych mediów oraz spotkanie z rolnikami dotyczące gospodarki ziemią w woj. zachodnio-pomorskim,
16 listopada, Kołobrzeg, Spotkanie z członkami Stowarzyszenia Dzierżawców, Pracodawców i Właścicieli Rolnych woj. zachodnio-pomorskiego oraz Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej (wystąpienie),
19 listoapada, Tarnowo Podgórne k. Poznania, Udział w ogólnopolskiej konferencji dotyczącej wieloletniego programu odbudpwy produkcji białka roślinnego w Polsce (wystąpienie),
20, 21, 22 listopada, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
20 listopada, Warszawa, Udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym nowych europejskich rozwiązań na rynku pasz organizowanym przez redakcję czasopsima "Bezpieczeństwo i Higiena Żywności" (wystąpienie),
22 listopada, Płońsk, Udział w spotkaniu z sadownikami i rolnikami z woj. mazowieckiego dotyczącym sytuacji producentów owoców miękkich (wystąpienie),
22 listopada, Warszawa, Udział w konferencji dotyczącej przyszłości Krajowej Spółki Cukrowej – wystąpienie w im. PiS,
23, 24 listopada, Białystok i Bielsk Podlaski, Udział w ogólnopolskim spotkaniu koordynatorów Ruchu Spoełcznego im. Lecha Kaczyńskiego (wystąpienie),
25 listopada, Lipno, Spotkanie z rolnikami – mieszkańcami gminy Lipno i Powiatu Lipnowskiego (wystąpienie)
26 listopada, Bydgoszcz, Udział w manifestacji przeciwko zmianie nazwy mostu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (wystąpienie),
27 listopada, Mełno, Spotkanie z członkami komitetu powiatowego PiS Powiatu Grudziądzego ziemskiego (wystąpienie),
28 listopada, Grudziądz, Dyżur Poselski,
28 listopada, Grudziądz, Udział w konferencji prasowej radnych klubu PiS/RdG Rady Miasta Grudziądza (wystąpienie),
28 listopada, Grudziądz, Spotkanie z radnymi wojewódzkimi PiS (wystąpienie),
28 listopada, Grudziądz, Spotkanie z mieszkańcami miasta (wystąpienie),
30 listopada, Toruń, Udział w uroczystościach 22. rocznicy powstania Radia Maryja,
30 listopada, Toruń, Udział w audycji "Gorąca godzina" Radia PiK,
 
Grudzień:
 
1 grudnia, Toruń, Udział w audycji na żywo TV TRWAM "Wieś to też Polska",
1 grudnia, Toruń, Udział w audycji na żywo Radia Maryja,
2 grudnia, Przysiek, Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych woj. kujawsko-pomorskiego (wystąpienie),
3, 4, 5, 6 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
3 grudnia, Warszawa, Udział w konferencji dotyczącej polityki spójności wobec obszarów wiejskich (wystąpienie),
4 grudnia, Falenty k. Warszawy, Udział w posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych (wystąpienie),
5 grudnia, Powiat Sochaczew, Dwa spotkanie z mieszkańcami gmin Powiatu Sochaczewskiego (wystąpienia),
7 grudnia, Izbica Kujawska, Spotkanie z rolnikami – członkami Solidarności RI (wystąpienie),
7 grudnia, Lipno, Udział w spotkaniu Mariusza Błaszczaka – Przewodniczącego KP PiS z mieszkańcami Powiatu Lipnowskiego (wystąpienie),
7 grudnia, Chełmża, Udział w spotkaniu Mariusza Błaszczaka – Przewodniczącego KP PiS z mieszkańcami Powiatu Toruńskiego ziemskiego (wystąpienie),
8 grudnia, Lubicz, Udział w kolejnym spotkaniu Klubu Dyskusyjnego „Pro Publico Bono” (wystąpienie),
9 grudnia, Toruń, Udział w uroczystości otwarcia nowo wybudowanego mostu na Wiśle,
9 grudnia, Przysiek, Udział w Walnym Zgromadzeniu Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej (wystąpienie),
9 grudnia, Gniewkowo, Spotkanie z mieszkańcami gminy Gniewkowo (wystąpienie),
11, 12, 13 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Sejmu,
11 grudnia, Warszawa, Udział w programie TV Rolniczej,
13 grudnia, Warszawa, Udział w III Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości,
15 grudnia, Lipno, Udział we mszy św. za Ojczyznę oraz w uroczystościach 32. rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego (wystąpienie),
16 grudnia, Sopot, Udział w VIII Forum Energetycznym – wystąpienie panelu dot. energii wiatrowej,
18 grudnia, Kowalewo Pomorskie, Spotkanie z mieszkańcami miasta i gminy Kowalewo,
19 grudnia, Długie (gm. Wąpielsk), Spotkanie z mieszkańcami Powiatu Rypińskiego,
20 grudnia, Toruń, Udział w spotkaniu opłatkowym Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność" (wystąpienie),
20 grudnia, Starorypin, Udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym organizowanym przez samorządowców miasta i powiatu (wystąpienie),
22 grudnia, Krobia, Spotkanie opłatkowe z mieszkańcami Krobii (wystąpienie)
28 grudnia, Bydgoszcz, Udział w audycji Radia PiK "Gorąca godzina",
29 grudnia, Toruń, Udział w 11. śpiewaniu kolęd organizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej,
30 grudnia, Grębocin, Spotkanie świąteczno-noworoczne organizowane przez władze gminy Lubicz (wystąpienie),