W 2. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej…

W hołdzie ofiarom Smoleńska!

10. kwietnia 2010 roku Prezydent RP i towarzysząca mu delegacja oraz przedstawiciele wszystkich grup społecznych, w tym kombatanci, żołnierze, księża różnych wyznań, przedstawiciele nauki i świata pracy udali się do Katynia, by oddać, w imieniu Narodu Polskiego, hołd oficerom pomordowanym z rozkazu Stalina i innych przywódców komunistycznej Rosji.

70. rocznica wymordowania przez Sowietów części polskiej inteligencji w Katyniu, Miednoje, Charkowie i innych miejscach kaźni rozproszonych na „nieludzkiej ziemi” okazała się datą tragiczną dla obecnego pokolenia Polek i Polaków. W katastrofie, której przyczyny nie są wyjaśnione do tej pory, a bolesną dla Narodu ranę chce się zabliźnić tkanką podłości i kłamstwa, zginęli Ci, którzy udali się z narodową pielgrzymką, by pokłonić się na cmentarzu katyńskim cieniom Ojców poległych za Ojczyznę.

Jako bliski współpracownik śp. Lecha Kaczyńskiego szczególnie dziękuję za każdy akt upamiętnienia i oddania czci poległemu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej. Ten wielki duchem Mąż Stanu, Patriota, polityk, dla którego służba Ojczyźnie była zadaniem najwyższym, który nigdy nie godził się, by rządzący kupczyli polskim interesem narodowym zasługuje na pamięć i szacunek.

Więź z minionymi pokoleniami, wspominanie narodowych bohaterów, szacunek dla mowy i wiary Ojców naszych są wartościami najważniejszymi w budowaniu tożsamości narodowej.

„Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy…”

Z wyrazami szacunku

Jan Krzysztof Ardanowski

Poseł na Sejm RP

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.