Kujawsko-pomorskie obchody 38 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

12 i 13 grudnia 2019 r. trwały obchody 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W Chełmży natomiast obchody rozpoczeły się 13 XII o 13.00 w Baztlice Konkatedralnej pw. św. Trójcy od uroczystej mszy. Następnie zapalono znicze na grobach działaczy NSZZ RI i złożono wiązanki przy tablicy poświęconej Antoniemu Łapczyńskiemu.
W konkursie wiedzy o stanie wojennym 13 XII o 9.00 zmierzyli się uczniowie z rypińskich szkół. Nagrody i życzenia dla uczniów przekazał dyrektor biura.
O godzinie 17.00 w Toruniu złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą strajk rolników z NSZZ RI w budynku toruńskiej cukrowni w 1981. Złożono też kwiaty pod tablicą upamiętniającą działaczy wzięzionych i przetrzymywanych w Areszcie Śledczym Milicji Obywatelskiej w Toruniu. Toruńskie uroczystości zakończyły się w kościele Świętego Ducha. We Włocławku o 17.00 złożono kwiaty pod bramą Zakładu Karnego i pod tablicą upamiętniającą prześladowanych działaczy niepodległościowych. Msza odbyła się w Bazylice Katedralnej we Włocławku. Posła podczas uroczystości reprezentowali: pracownik biura poselskiego dr Mateusz Żmudziński i dyrektor biura poselskiego dr Tomasz Sińczak.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.