Wywiady prasowe

Jan Krzysztof Ardanowski udzielał się intensywnie w mediach ogólnopolskich. 

Rosnące zainteresowanie osobą J. K. Ardanowskiego wyrażają zarówno media o charakterze rolniczym, które konsolidują środowisko wiejskie jak i opiniotwórcze dzienniki.

W mediach wyprofilowanych na odbiorcę związanego z działanością rolną takich jak: agrofakt.pl, czy farmer.pl jego poczynania były postrzegane przez pryzmat pełnionej funkcji ministerialnej. Należy podkreslić, że jego posunięcia dotyczące kwestii branżowych były szeroko komentowane. 

W serwisach zajmujących się polityką takich jak: torun.wyborcza.pl, czy 300Polityka koncentrowano się na kwestiach personalnych. 

Co jednak ma do przekazania swoim wyborcom i szerzej wszystkim obywatelom RP mogliśmy się dowiedzieć z Dziennika Gazety Prawnej i Rzeczpospolitej.

W wywiadzie z 11 lipca 2018 roku na łamach DGP Minister przekonywał, że oszacowanie skutków suszy powinno być pierwszym krokiem zmierzającym do usunięcia skutków katastrofalnej suszy, która nawiedziła nasz kraj w bieżącym roku. Będzie to mozliwe min. dzięki obrazowi z satelity w czym pomocne będą urządzenia zarządzane przez Unię Europejską. Minister wyraził też zaniepokojenie, że susza tylko uwypukliła lata zaniedbań w gospodarce wodnej. Minister zwraca także uwagę, że musimy walczyć o unijne dotacje ponieważ nie możemy konkurować z Zachodem niższymi kosztami pracy. Ten etap dawno mamy już za sobą. Maszyny i środki chemiczne są w tych samych cenach. Czas dać odrodzić się mniejszym gospodarstwom i wykorzystać modę na ekologiczną żywnosć. 

W wywiadzie z 17 lipca 2018 który został opublikowany przez Rzeczpospolitą. Jan Krzysztof Ardanowski starał się zwrócić uwagę na konieczność odnowienia renomy stadniny w janowie Podlaskim, która od lat organizowała aukcję "Pride of Poland". Dla Ministra odbudowa pozycji tej jednostki i aukcji jest niezwykle ważnym elementem strategii na najbliższy czas. 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.