Bieg Tropem Wilczym po raz pierwszy w Toruniu!

W najbliższą niedzielę o godz 11:15 w lasku przy ul. Bema obchody rozpoczną się inscenizacją historyczną, którą uświetni koncert zespołu Podgórski walczyk. Warto zabrać na nią całą rodzinę, ponieważ w jej trakcie lektor będzie przybliżał wiele faktów i ciekawostek z życia wyklętych. W pobliżu inscenizacji będzie można obejrzeć wystawę poświęconą żołnierzom niezłomnym, zaś o godz.12:00 odbędzie się start biegu Tropem Wilczym. Podczas obchodów będzie prowadzona zbiórka na Pomnik Polaków zmarłych w Związku Sowieckim w czasie Wielkiego Głodu.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.
 

Rejestracja chętnych uczestników odbywa się na stronie www.torunpamieta.pl. Tam też znajdują się wszystkie podstawowe informacje dotyczące akcji. Na portalu Facebook funkcjonuje również profil "Toruń pamięta", na którym są umieszczane bieżące informacje. Ze swojej strony dodam że w pakiecie startowym znajdują się m.in koszulka, medal oraz materiały promocyjne, w związku z czym po imprezie pozostanie miła pamiątka
 
B1_druk
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.